Xpecia Tablet

Saç dökülmesi tüm insanlık için büyük bir problemdir. Bazı insanlar bu sorunla hiç karşılaşmaz ya da geç karşılaşırken, bazı insanlar erken yaşlarda maruz kalırlar.

Saç dökülmesinin çeşitli nedenleri ve tipleri vardır. Erkeklerde ki dökülmeler genetik sebeplerden dolayı söz konusu olurken kadınlarda sebepler farklıdır.

Kadınlarda saç dökülmesi çoğunlukla demir eksikliği ve kansızlıktan dolayı meydana gelmektedir. Fakat bir diğer sebebi ise erkeklerde olduğu gibi genetik sebeplerdir, buna da kadınlarda erkek tipi saç dökülmesi ismi verilmektedir.

Kadın ya da erkeklerde meydana gelen saç dökülmesinin çözümü elbette vardır. Dökülen saç problemi için en kısa sürede farkedildiği an tecrübeli bir dermatoloji uzmanı yani dermatologa basvurulması gerekmektedir.

XPECIA SİPARİŞ
 • Ad / Soyad*(gerekli)
  0
 • Cinsiyet*you like
  Kadın
  Erkek
  1
 • E-mail Adresiniz*(gerekli)
  2
 • Telefon Numaranız*(gerekli)
  3
 • Ürün Seçiniz*you like
  1 Adet 64,90 +5 TL (Kapıda Ödeme Ücr.)
  2 Adet 110 TL (Daha Ekonomik)
  4
 • Teslimat Adresi*Lütfen doğru giriniz
  5
 • 6
 • Buradan almış olduğunuz Xpecia Tablet siparişi üretici firma olan Hair Pharma'ya iletilmektedir. Firmanın satış danışmanları belirtmiş olduğunuz telefondan numarasında sizi teyit amaçlı arayacaktır. Siparişiniz bu teyit sonrası kargoya verilmektedir. Ödemenizi ürün tesliminde nakit yada kredi kartı ile yapabilirsiniz. Cinsiyet seçiminde dikkatli olunuz. Çünkü seçtiğiniz cinsiyete uygun Xpecia Tablet çeşidi gönderilmektedir. Gün içerisinde 15:00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargoya verilmektedir. Gönderiler ARAS kargo ile yapılmaktadır. Kargo ücretsiz olup, 1 aylık alımlarda kapıda ödeme ücreti olarak +5 TL ürün ücretine eklenmektedir. Yani tek ürün aldığınızda 64,90+5=69,90 TL ödersiniz. 2 Adet aldığınızda daha ekonomik ve herhangi bir kargo yada kapıda ödeme ücreti ödemezsiniz. Almış olduğunuz ürün Hair Pharma garantisinde olup, gönderim esnasında zarar görmesi halinde yeni ürün gönderimi yapılmaktadır.
  7

Xpecia Tablet Ne İçin Kullanılır?
Saç dökülmesi durdurulabileceği gibi tedavi edilebilen bir hastalıktır. Fakat halk arasında çözümü olmadığı sanıldığından çoğu kişi herhangi bir müdahalede bulunmaz ve kaderine terkeder. Halbuki bu sorunun çözümü için piyasada tedavi sunabilecek ürünler bulunmaktadır. Bilimsel olan ürünler ile bilimsel olmayan ürünler ayırt edilmeli her ürün kullanılmamalıdır.

Bazı insanlar işe yaramayacak çözüm yollarına başvurduğunda herhangi bir olumlu etki görmediğinden tüm ürünlere aynı bakış açısıyla bakar ve doğru çözüm yollarını da denememektedir.

Bilindiği üzere sitemiz yalnızca saç sorunları hakkındadır ve bir çok saç problemi hakkında da çözüm üretecek bilimselliği kanıtlanmış ürünlerin tanıtımını gerçekleştirmektedir.

Bu ürünlerden biri de konumuz olan Xpecia’dır. Xpecia Türkiye’nin saç uzmanı sloganıyla yola çıkmış ve şu an bu yönde bir çok bilimsel saç ürünü olan Hair Pharma’ya aittir.

Xpecia genetik ve kansızlığa bağlı saç dökülmelerine karşı etkili bilimsel ve eczanelerde satışı olan bir üründür.

Xpecia’nın etkili olduğu saç dökülmesi tiplerini kısaca tanıyalım.

1-) Erkek Tipi Saç Dökülmesi (AGA – Androgenetik)
Anne ya da babalarda bulunan bazı sorunlar çocuklarına da geçebilmektedir. Bu sorunlardan biri de saç dökülmesidir. Anne ya da babasında saç dökülmesi sorunu olan kişilerin bu probleme eğilimi diğer insanlara göre kat ve kat fazladır. Çoğunlukla 18-20’li yaşlarda bu kişilerin saçlarında bariz bir kalite kaybı olduğu gözlemlenir. Detaylı araştırıldığında bu sorunun sebebinin testosteron hormonunun alfa 5 reduktaz enzimi tarafından DHT (dihidrotestosteron) ismi verilen hale getirildiği görülmüştür.

DHT hormonu: Kıl üretme özelliği bulunan hücrelere zarar veren ve sağlıklı kılların kalitesiz hale gelmesine yol açan hormondur. Erkeklerin vücudunda ki testosteron hormonunun aktif versiyonu olan ve güçlü metobolitine verilen isimdir. DHT hormonu, büyük oranda testosteronun çevresinde ki dokularda 5-Alfaredüktaz enzimi aracılığıyla dönüşümünden oluşmaktadır.

İlk önceleri sağlıklı kılların zarar görerek kalitelerini kaybetmelerine yol açan bu hormon daha sonra kıl yapıcı hücrelerin fonksiyonlarını tamamen kaybetmelerine sebep olmaktadır.

Buna istinaden Xpecia Tablet erkek tipi dökülmelere karşı etkinliği bilimsel olarakta kanıtlanmış İsaflavon ve saw palmetto maddelerini içermektedir.

2-) Demir Eksikliği, Kansızlığa Bağlı Saç Dökülmeleri
Kadınlarda meydana gelen saç dökülmelerinin en yaygın sebebi kansızlık yani anemidir diye konumuzun başında da belirtmiştik. Kansızlık denildiğinde insanların aklına vücutta bulunması gereken kan miktarının normalin altında olduğu sanılmaktadır. Her ne kadar doğru bir tabir gibi düşünülse de doğru olan miktarın değil kan içerisinde bulunan hücre miktarının azalmasıdır.

Kan, içerisinde eritrositler yardımıyla dokulara ve saçlara demir, çinko, magnezyum, biotin ve b12 vitamini taşımaktadır. Sorun buradan da anlaşılacağı gibi taşıyıcı görevi bulunan eritrositlerin yetersiz olmasından kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla bu eksikliklerden dolayı saç dökülmesi ve diğer bazı sorunlar ortaya çıkmaktadır.

Saç dökülme sorununuzun neden kaynaklandığına dair net bir bilgiye sahip olmak için ilk yapılacak işlem konusunda uzman ve tecrübeli bir dermatologa başvurup muayene olmaktır.

Dermatolog yapacağı değerlendirme de dökülmelerin erkek tipi olmadığını teşhis ederse sizi kan sayımınızın yapılması için ilgili bölüme sevk edecektir. Burada kan değeriniz düşük bulunursa gereken tedaviye başlanır. Kansızlık tedavisi yaklaşık 1 yıl kadar bir süreçte yapılmaktadır. Bu yüzden tedavi gördüğünüz sırada saç sağlığınızı düzeltmek için Xpecia Tablet kullanmanız tavsiye edilmektedir. Xpecia Tablet’in içeriğinde demir, çinko, magnezyum, biotin, folik asit, ginkgo bilboa gibi maddeler bulunur. Bu maddeler sayesinde Xpecia saçınızın dökülmesini önler, tedavinizi destekler ve saç kalitenizin artışını sağlar.

Xpecia Yan Etkileri Var mı?
Xpecia Tablet içeriği oluşturulurken daha önce bu maddelerin kullanılmış olduğu ürünler göz önüne alınmış ve meydana geken tüm yan etkiler ortadan kaldırılmıştır. Benzer ürünlerde görülen cinsel isteksizlik, iştah artışı ve bununla beraber kilo artışı gibi sorunlar Xpecia için söz konusu değildir. Hamile kadınların kullanımı için doktorlarından izin alması gerekmektedir.

Xpecia Nasıl Kullanılır?
Tablet bir ürün olan Xpecia, anlaşılacağı üzere ağızdan yani oral yolla alınmaktadır. Sabah 1, akşam 1 olmak üzere kullanabileceğiniz gibi dilerseniz 2’sini aynı anda belli bir vakitte de kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Saç Problemleri ve Çözümleri © 2017