Xpecia Tablet

Saç dökülmesi tüm insanlık için büyük bir problemdir. Bazı insanlar bu sorunla hiç karşılaşmaz ya da geç karşılaşırken, bazı insanlar erken yaşlarda maruz kalırlar.

Saç dökülmesinin çeşitli nedenleri ve tipleri vardır. Erkeklerde ki dökülmeler genetik sebeplerden dolayı söz konusu olurken kadınlarda sebepler farklıdır.

Kadınlarda saç dökülmesi çoğunlukla demir eksikliği ve kansızlıktan dolayı meydana gelmektedir. Fakat bir diğer sebebi ise erkeklerde olduğu gibi genetik sebeplerdir, buna da kadınlarda erkek tipi saç dökülmesi ismi verilmektedir.

Kadın ya da erkeklerde meydana gelen saç dökülmesinin çözümü elbette vardır. Dökülen saç problemi için en kısa sürede farkedildiği an tecrübeli bir dermatoloji uzmanı yani dermatologa basvurulması gerekmektedir.

Xpecia Tablet Ne İçin Kullanılır?
Saç dökülmesi durdurulabileceği gibi tedavi edilebilen bir hastalıktır. Fakat halk arasında çözümü olmadığı sanıldığından çoğu kişi herhangi bir müdahalede bulunmaz ve kaderine terkeder. Halbuki bu sorunun çözümü için piyasada tedavi sunabilecek ürünler bulunmaktadır. Bilimsel olan ürünler ile bilimsel olmayan ürünler ayırt edilmeli her ürün kullanılmamalıdır.

XPECIA SATIN AL
 • Ad / Soyad*(gerekli)
  0
 • Cinsiyet*(gerekli)
  Kadın
  Erkek
  1
 • E-mail Adresiniz*(gerekli)
  2
 • Telefon Numaranız*(gerekli)
  3
 • Ürün Seçiniz*(gerekli)
  1 Adet 64,90 +5 TL (Kapıda Ödeme Ücr.)
  2 Adet 110 TL (Daha Ekonomik)
  4
 • Teslimat Adresi*Lütfen doğru giriniz
  5
 • 6
 • Xpecia ürün fiyatı tekli 64,90, ikili 110 TL'dir.
  - Buradan vermiş olduğunuz sipariş Xpecia üreticisi olan Hair Pharma firmasına iletilmektedir. - Firmanın satış temsilcileri size telefon numaranız aracılığı ile siparişinizi teyit etmek ve bilgi vermek amacıyla ulaşacaklardır. - Kapıda ödeme ücreti 5 TL'dir. - Hafta içi 16:00'a kadar vereceğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya verilmekte olup kargo ücretsizdir.
  7

Bazı insanlar işe yaramayacak çözüm yollarına başvurduğunda herhangi bir olumlu etki görmediğinden tüm ürünlere aynı bakış açısıyla bakar ve doğru çözüm yollarını da denememektedir.

Bilindiği üzere sitemiz yalnızca saç sorunları hakkındadır ve bir çok saç problemi hakkında da çözüm üretecek bilimselliği kanıtlanmış ürünlerin tanıtımını gerçekleştirmektedir.

Bu ürünlerden biri de konumuz olan Xpecia’dır. Xpecia Türkiye’nin saç uzmanı sloganıyla yola çıkmış ve şu an bu yönde bir çok bilimsel saç ürünü olan Hair Pharma’ya aittir.

Xpecia genetik ve kansızlığa bağlı saç dökülmelerine karşı etkili bilimsel ve eczanelerde satışı olan bir üründür.

Xpecia’nın etkili olduğu saç dökülmesi tiplerini kısaca tanıyalım.

1-) Erkek Tipi Saç Dökülmesi (AGA – Androgenetik)
Anne ya da babalarda bulunan bazı sorunlar çocuklarına da geçebilmektedir. Bu sorunlardan biri de saç dökülmesidir. Anne ya da babasında saç dökülmesi sorunu olan kişilerin bu probleme eğilimi diğer insanlara göre kat ve kat fazladır. Çoğunlukla 18-20’li yaşlarda bu kişilerin saçlarında bariz bir kalite kaybı olduğu gözlemlenir. Detaylı araştırıldığında bu sorunun sebebinin testosteron hormonunun alfa 5 reduktaz enzimi tarafından DHT (dihidrotestosteron) ismi verilen hale getirildiği görülmüştür.

DHT hormonu: Kıl üretme özelliği bulunan hücrelere zarar veren ve sağlıklı kılların kalitesiz hale gelmesine yol açan hormondur. Erkeklerin vücudunda ki testosteron hormonunun aktif versiyonu olan ve güçlü metobolitine verilen isimdir. DHT hormonu, büyük oranda testosteronun çevresinde ki dokularda 5-Alfaredüktaz enzimi aracılığıyla dönüşümünden oluşmaktadır.

İlk önceleri sağlıklı kılların zarar görerek kalitelerini kaybetmelerine yol açan bu hormon daha sonra kıl yapıcı hücrelerin fonksiyonlarını tamamen kaybetmelerine sebep olmaktadır.

Buna istinaden Xpecia Tablet erkek tipi dökülmelere karşı etkinliği bilimsel olarakta kanıtlanmış İsaflavon ve saw palmetto maddelerini içermektedir.

2-) Demir Eksikliği, Kansızlığa Bağlı Saç Dökülmeleri
Kadınlarda meydana gelen saç dökülmelerinin en yaygın sebebi kansızlık yani anemidir diye konumuzun başında da belirtmiştik. Kansızlık denildiğinde insanların aklına vücutta bulunması gereken kan miktarının normalin altında olduğu sanılmaktadır. Her ne kadar doğru bir tabir gibi düşünülse de doğru olan miktarın değil kan içerisinde bulunan hücre miktarının azalmasıdır.

Kan, içerisinde eritrositler yardımıyla dokulara ve saçlara demir, çinko, magnezyum, biotin ve b12 vitamini taşımaktadır. Sorun buradan da anlaşılacağı gibi taşıyıcı görevi bulunan eritrositlerin yetersiz olmasından kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla bu eksikliklerden dolayı saç dökülmesi ve diğer bazı sorunlar ortaya çıkmaktadır.

Saç dökülme sorununuzun neden kaynaklandığına dair net bir bilgiye sahip olmak için ilk yapılacak işlem konusunda uzman ve tecrübeli bir dermatologa başvurup muayene olmaktır.

Dermatolog yapacağı değerlendirme de dökülmelerin erkek tipi olmadığını teşhis ederse sizi kan sayımınızın yapılması için ilgili bölüme sevk edecektir. Burada kan değeriniz düşük bulunursa gereken tedaviye başlanır. Kansızlık tedavisi yaklaşık 1 yıl kadar bir süreçte yapılmaktadır. Bu yüzden tedavi gördüğünüz sırada saç sağlığınızı düzeltmek için Xpecia Tablet kullanmanız tavsiye edilmektedir. Xpecia Tablet’in içeriğinde demir, çinko, magnezyum, biotin, folik asit, ginkgo bilboa gibi maddeler bulunur. Bu maddeler sayesinde Xpecia saçınızın dökülmesini önler, tedavinizi destekler ve saç kalitenizin artışını sağlar.

Xpecia Yan Etkileri Var mı?
Xpecia Tablet içeriği oluşturulurken daha önce bu maddelerin kullanılmış olduğu ürünler göz önüne alınmış ve meydana geken tüm yan etkiler ortadan kaldırılmıştır. Benzer ürünlerde görülen cinsel isteksizlik, iştah artışı ve bununla beraber kilo artışı gibi sorunlar Xpecia için söz konusu değildir. Hamile kadınların kullanımı için doktorlarından izin alması gerekmektedir.

Xpecia Nasıl Kullanılır?
Tablet bir ürün olan Xpecia, anlaşılacağı üzere ağızdan yani oral yolla alınmaktadır. Sabah 1, akşam 1 olmak üzere kullanabileceğiniz gibi dilerseniz 2’sini aynı anda belli bir vakitte de kullanabilirsiniz.

22 Comments

Add a Comment
 1. nadir

  merhabalar,
  xpecia erkek tableti tam olarak 3 ay kullanıyorum.Bundan sonraki kullanımlarımda bazı yorumlarda sonraki aylarda kullanım dozunu 1 e düşürün denilmekte buna uymalımıyız yoksa aynı kullanım dozunu devam ettirmelimiyiz.

  1. Yönetici

   Merhaba. İlk 3 ay’dan sonra günde 1’e düşürebilirsiniz. Ancak saçınızda bir sorun olduğunu görürseniz tekrar günde 2 doz olacak şekilde kullanıma geri dönebilirsiniz.

 2. Celal

  Merhaba xpecia tablet erkek 2 aydır gunde 1 defa kullanmaktayim saç ektirdim saç eken uzman yazdı ve günde 1 defa kullanmami söyledi burda 2 defa yazıyor normal mıdir

  1. Yönetici

   2 adet bizim normal şartlarda tavsiye ettiğimiz dozdur. Doktorunuzun tavsiye ettiği doza uymanız doğru olacaktır.

 3. selçuk

  hocam ben 3 ay oldu saç ektireli 2 aydır priorin ve revigen kullanıyorum sizce dogrumu yapıyorum bundan sonraki süreçte tavsiye ettiginiz bişey varmı saygılar sunuyorum

  1. Uzman

   saça yönelik tüm vitamin , mineral ve proteinleri içeren xpecia tablet kullanmanızı öneririm.

 4. Sinan

  Merhaba xpecia erkek tablet kullanıyorum günde iki sefer aç karnına mı kullanmalıyım yoksa tok karnına mı hangisi daha etkili olur teşekkürler

  1. Uzman

   yemeklerden 20 dk sonra alabilirsiniz

 5. Emre

  Merhaba, bu ilacı uzun zamandır araştırıyorum ama, bazı korktuğum yan etkileri yüzünden kullanmıyordum. Aklıma meme büyümesi gibi korkunç şeyler gelmekte. Böyle şeyler yaşayan kimseler var mı?

  1. Uzman

   hayır böyle bir yan etkisi yok.

 6. Emre

  Bir kaç kere yazmama rağmen yorumum yayımlanmadı ve bir cevap alamadım. Bu ürünün meme büyütme gibi korkunç yan etkileri olduğu doğru mudur?

  1. Uzman

   hayır böyle bir yan etkisi yok.

 7. Bekir

  Merhaba 5 ay önce saç ektirdim 3 aydır expecia kullanıyorum günde 2 kez fakat aşırı derecede dökülme var kafamda saç kalmayacak

  1. Uzman

   geciken şok dökülme olabilir.fakat saç dökülmesinin extra bir nedeni olabilirmi araştırılmalı.doktora görünmelisiniz

 8. Esra celik

  Merhaba
  Bu ilaç sürekli mi kullanılmalı faydasını ne kadar sürede görebilirim.
  Yorumlardan yola çıkarak sormak istedim 3 ay kullanıp halen devam ediliyor sanırım?

  1. Yönetici

   Merhaba Esra hanım.
   İlaç kullanım süresi dökülmenin sebebine bağlıdır. Genetik dökülmelerde sürekli kullanmak gerekir.

 9. Saçlarım hep seyrekti ama son zamanlarda dökülmesi baya arttı ve açılmalar meydana geldi özellikle tepe kısmımda. doktorlarda sanırım bi çare bulamayınca kronik stres dedi yapabileceğim bir şey YOk mu acaba saçım yarı yarıya azaldı artık psikolojim bozuluyor

  1. Uzman

   tepe kısmında seyrelme var ise bu stresten değil genetik erkek tipi dökülmedir.stresten olsa idi başınızın her tarafı seyrelirdi,xpecia tablet ve hairforte sprey kullanabilirsiniz

 10. Falkon

  Xpec erkek ile xpec kadın arasındaki fark nedir?

  1. Uzman

   birinde demir diğerinde isoflavon var

 11. Ömer

  Merhaba hocam bnmde saclarimda dokulme var tepede seyrelme var ve cansiz saclarim dermatologa gittim kan degerlerim normal cikti ve xpecia tablet yazdi acikcasi korkudan kullanmiyorum ailede sac dokulmesi varmi diye sordu var dedim bu genetik oluyo sanirim tableti ne kadar kullanmam gerekiyor surekli kullanirsam iler ki yaslarda baska bi sorunlar olurmu olmaz mi saclar kurtaralim derken sagligimizdan olmayalim hocam bu merakimi giderirseniz sevinirim saygilar..

  1. Uzman

   xpecia içeriği nedeniyle yan etki oluşturmaz.güvenle kullanabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Saç Problemleri ve Çözümleri © 2017
Sacproblemleri.net'te bulunan yazılı ve görsel içerik çeşitli kaynaklardan derlenerek ziyaretçileri için paylaşılmış olup herhangi bir tedavi ya da teşhis niteliği taşımamaktadır. Sitemiz üzerinde sadece bilgi edinebilirsiniz. Teşhis ve tedavi için doktorunuza başvurmalısınız.